Alergia nie musi sprawiać, że Halloween będzie nieudany

Alergia nie musi sprawiać, że Halloween będzie nieudany

Jak co roku, Halloween koncentruje się na zbieraniu i jedzeniu smakołyków. Dzień ten może więc być stresujący dla rodziców i dzieci, które chorują na alergie pokarmowe. Wcześniejsze przygotowanie może zmniejszyć ten stres i zminimalizować szanse wystąpienia reakcji alergicznej na pokarm. Oto wskazówki, aby Twoje Halloween było bezpieczniejsze i mniej stresujące.

Komunikuj się z opiekunami

Jeśli Twoje dziecko będzie uczestniczyć w przyjęciach na Halloween w szkole, upewnij się, że będzie tam obecny dorosły, który wie, jak zapobiegać, rozpoznawać i leczyć anafilaksję. Informuj o znaczeniu czytania etykiet. Ewentualnie poinformuj o planie działania w przypadku wystąpienia objawów alergii. Prócz podstawowych czynności należy od razu skontaktować się z lekarzem. Jeśli reakcja alergiczna jest poważna, to oczywiście należy dzwonić na izbę przyjęć, a jeśli wystąpiły jedynie niegroźne zmiany, warto skontaktować się z doświadczonym alergologiem lub dermatologiem – zależy od rodzaju reakcji, jak na przykład Dermatolog Bydgoszcz.

Naucz swoje dziecko

Poinformuj swoje dziecko, aby nie spożywało żadnych pokarmów, do których ma wątpliwości lub nie ma pewności czy mogą zawierać alergeny. Naucz dziecko, aby szukało alergenów na etykietach produktów i aby zaufana osoba dorosła, uważnie przeczytała wszystkie etykiety przed podaniem jakichkolwiek smakołyków. Składniki i przetwarzanie mogą się zmienić w dowolnym momencie. Wiele razy sezonowe cukierki przetwarzane są inaczej niż całoroczne wersje.

Bezpieczne przysmaki

Niezależnie od tego, czy chodzi o imprezę klasową, czy też jakąś inną, upewnij się, że Twoje dziecko będzie miało coś do jedzenia. Możesz nie być w stanie przeczytać wszystkich etykiet i sprawdzać, czy przyniesione przez innych przysmaki lub zebrane podczas chodzenia po domu będą bezpieczne. Przygotuj kilka zabawnych przekąsek, które wiesz, że są bezpieczne dla Twojego dziecka. Wtedy będzie pewność, że Twoje dziecko będzie miało jak inne dzieci smakołyki, a ewentualne zebrane rzeczy możesz sprawdzić po jego powrocie do domu.