Projektowanie ogrodu

Projektowanie ogrodu

Kiedy planujemy projektowanie ogrodu wcale nie musimy myśleć o tradycyjnym ogródku warzywnym oraz rabatach kwiatowych, możemy bowiem dla odmiany zaprojektować ogród leśny. Zanim będziemy cieszyć się jego naturalnym i prawdziwym pięknem, z pewnością minie kilka lat, jednak warto posadzić na działce piękne drzewa, aby cieszyć się ich rok rocznym wzrostem. Ogród leśny to szczególnie dobry pomysł do zaprojektowania w miejscu, gdzie jest tak zwane pustkowie, w pobliżu nie ma lasu, a nasza działka jest narażona na ciągłe i silne wiatry. W takim przypadku posadzenie drzew w jednej części ogrodu osłoni nas od przejmującego i silnego wiatru i sprawi iż będziemy mieli zaciszne miejsce do odpoczynku.

Najlepiej jest po jednej stronie zaplanować posadzenie drzew oraz wszelkich roślin leśnych, a po przeciwnej stworzenie miejsca wypoczynkowego, wraz z oczkiem wodnym oraz pięknymi roślinami kwitnącymi. Nie zapominajmy o o ogrodzeniu na odpowiedniej wysokości. Wiele osób nie bierze tego pod uwagę. Warto więc sprawdzić montaż ogrodzeń Bydgoszcz.

Obok oczka wodnego warto również postawić niewielkie patio z ławkami i stołem do wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi. Na takiej działce, gdzie posadzimy naturalne drzewa leśne, być może za kilka lat wyrosną nam również jagody, poziomki oraz grzyby, stanie się tak pod warunkiem, ze zaszczepki przyniesiemy z lasu i będziemy na początku dokładnie i skrupulatnie pielęgnować.