Jak ułatwić sobie sprzątanie? 5 praktycznych lifehacków, dzięki którym zaoszczędzisz czas i nerwy…

Jak ułatwić sobie sprzątanie? 5 praktycznych lifehacków, dzięki którym zaoszczędzisz czas i nerwy…

Człowiek od zarania dziejów dąży do tego, aby czynić swoje życie przyjemniejszym, szukając praktycznych rozwiązań napotykanych problemów. Wiele w tej materii zrobiono także w kwestiach związanych z utrzymaniem porządku w domach i mieszkaniach. Okazuje się jednak, że istnieje także szereg banalnie prostych rozwiązań wielu drażniących problemów, o istnieniu których większość z Nas nie wie. Poniżej prezentujemy pięć z nich:

 

Drugie życie rolek po papierze toaletowym

Czy wiedziałeś, że zużyte rolki po papierze toaletowym sprawdzą się świetnie jako… opakowanie na kable i przewody? W kombinacji z pudełkiem lub kartonem zyskasz praktyczny futerał, dzięki któremu pozbędziesz się uciążliwego problemu, przy okazji zagospodarowując niepotrzebne przedmioty. Zysk dla Twojego portfela i otoczenia.

Bezstresowe czyszczenie brudnej klawiatury

Każdy wie jak czasochłonnym i irytującym zajęciem jest czyszczenie klawiatury, szczególnie z drobnych okruchów, których nie można wyciągnąć spomiędzy klawiszy bez ich demontażu. Jedni ratują się sprężonym powietrzem, inni tracą nerwy próbując dokładniejszych, ale bardziej żmudnych sposobów. Tymczasem z większością złośliwych kruszyn poradzimy sobie, używając karteczek samoprzylepnych – klej skutecznie pomoże w wydobyciu drobin.

Inne oblicze szufelki

Masz niewielką umywalkę, a nabieranie wody do wiadra lub większego pojemnika jest katorgą? Szufelka przyjdzie Ci z pomocą – jej rączkę możesz wykorzystać jak rynnę. Dzięki temu z łatwością napełnisz pojemnik trzymając go poza obrysem umywalki.

Pasta do zębów, nie tylko do zębów…

Pasta do zębów sprawdzi się świetnie nie tylko przy dbaniu o higienę jamy ustnej. Jej nabłyszczające właściwości mogą okazać się pomocne także w sytuacji, gdy będziesz musiał coś wypolerować nie mając pod ręką właściwego specyfiku lub chcąc wykonać operację niewielkim kosztem.

Dwa w jednym, czyli jak zamienić odkurzacz w odświeżacz powietrza

Pomimo stosowania filtrów HEPA wiele odkurzaczy pozostawia w czasie pracy nieprzyjemny zapach stęchlizny, wymagający wietrzenia pomieszczenia. Niestety nie zawsze jest to możliwe… Jednak na to też jest prosta rada – wsyp do worka odkurzacza łyżeczkę (lub dwie) cynamonu. Ta prosta metoda sprawdzi się szczególnie w czasie porządków przed świętami Bożego Narodzenia.