Kolejnych 5 lifehacków, które pomogą w rozwiązaniu codziennych problemów…

Kolejnych 5 lifehacków, które pomogą w rozwiązaniu codziennych problemów…

W poprzednim artykule opublikowaliśmy kilka prostych porad, pozwalających na ułatwienie sobie sprzątania. Dzisiaj serwujemy następną porcję wskazówek, tym razem nie dotyczących sprzątania. Mamy nadzieję, że również przypadną Wam do gustu.

 

Ocalić cytrynę…

W gorące dni często zdarza się, że pozostawiona bez przykrycia cytryna wysycha na przysłowiowy wiór. Oczywiście zawsze możemy w takiej sytuacji skorzystać z nowej, ale co zrobić, gdy taki los spotkał ostatnią, którą mieliśmy? Wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko wziąć takiego „sucharka” i… wrzucić na chwilę do gorącej wody. Tak potraktowany owoc szybko odzyska „formę”.

 

Wielozadaniowy rumianek

Twoja ulubiona roślinka padła ofiarą wirusa lub grzyba? Nie wiesz co zrobić, a piękny do tej pory kwiat zaczyna obumierać? Na szczęście i na to znajdzie się domowa metoda. Rumianek, znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i bakteriobójczych, może pomóc także w uratowaniu zaatakowanego kwiata doniczkowego.

 

Piwo… Zawsze jest dobre

Skoro jesteśmy już przy temacie roślin – czy Twój ogród przeżywa inwazję ślimaków? Małe, żarłoczne szkodniki, chociaż wydają się powolne i nieporadne, mogą doprowadzić nawet najpiękniejszy ogród do ruiny. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie piwo – jego zapach przyciąga ślimaki. Wkop kilka kubków w miejscu opanowanym przez natrętnych gości, nalewając do każdego trochę bursztynowego trunku. Zwabione ślimaki w nich utoną.

 

Spinacz awaryjny

Chrupki, czy paluszki bardzo szybko chłoną wilgoć, szczególnie w mokre, letnie dni. Oczywiście zdecydowanie smaczniejsze są wówczas, gdy są kruche. Co zrobić, aby po otwarciu nie utraciły swojej świeżości, jeżeli akurat pod ręką nie mamy niczego, nadającego się do zamknięcia opakowania? W takiej sytuacji warto poszukać długopisu – skuwka skutecznie zastąpi klips do żywności, czy woreczek strunowy.

 

Kreatywna patelnia

Lubisz omlety, ale boisz się, że Ci nie wyjdą? Jeżeli masz w domu opiekacz możesz skorzystać z jego pomocy. W jaki sposób? Przygotuj jajka ze wszystkimi ulubionymi dodatkami, a następnie po prostu wypełnij tak przygotowaną miksturą „foremki” na tosty. Przykryj i odczekaj chwilę. Smacznego!