Macierzyństwo z ajurwedą

Macierzyństwo z ajurwedą

 

Ciąża to bardzo ważny okres w życiu matki i dziecka. Praktykując ajurwedę odpowiednio przygotujemy się do poczęcia. Przygotowania trzeba rozpocząć około rok przed poczęciem
i dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Dlaczego nie tylko kobiet? Ponieważ
o jakości dziecka decyduje sperma mężczyzny, która wynika z jakości wszystkich jego tkanek.

Reklama: Ashtanga Warszawa

Ajurwedyjska koncepcja siedmiu tkanek

Praktykując ajurwedę dowiemy się, że nasze ciało zbudowane jest z siedmiu warstw. Kiedy jedna jest nasycona i ma wszystko czego potrzebuje, dopiero druga zaczyna  się odżywiać. Na ostatnim poziomie – siódmym, znajduje się tkanka reprodukcyjna, która odżywia się na końcu. Jeżeli wcześniejsze tkanki nie zostały dobrze odżywione, to ostatnia dostanie niewiele lub prawie nic. W obecnych czasach kiedy żyjemy w ciągłym biegu, jakość jedzenia jest zła, dużo ludzi ma problemy psychosomatyczne i psychologiczne, nie dziwi więc, że jest coraz więcej problemów z niepłodnością, utrzymaniem ciąży, czy problemami z układem rozrodczym.

Jak należy przygotować się do ciąży?

Po pierwsze trzeba zadbać o Agni, czyli ogień trawienny. Oznacza to, że należy jeść w taki sposób, aby jedzenie docierało do najgłębszej tkanki produkując pełnowartościowe komórki. Dobrze odżywiona komórka i pełnowartościowa daje duży potencjał zdrowia dzieciom.

Aby dobrze się przygotować najlepiej zacząć od oczyszczania z Ajurwedą, które trwa 21 dni. Po tym procesie, kiedy Agni będzie w dobrej kondycji osiągniesz lepszą elastyczność ciała oraz dobre wypróżnianie. Rozpoczyna się przyjmowanie ziół takich jak np. shatavari, które mają odżywić układ rozrodczy. Mężczyznom również dobrze jest zacząć od oczyszczenia
i przyjmowania ziół. Podstawowym ziołem jest ashwagandha, która buduje jakość plemników.

Czynniki, które wpływają na dziecko zanim się urodzi są bardzo ważne. Jeżeli kilkuletnie lub nawet nastoletnie dziecko ma z czymś problemy lub trudności, trzeba zadać sobie pytanie, jak wyglądało Twoje zdrowie, sytuacja psychiczna i emocjonalna podczas ciąży. To może dużo wytłumaczyć. Trzeba pamiętać, że początek życia dziecka zaczyna się w chwili poczęcia.