Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu

Czy przy laserowym usuwaniu tatuażu można złagodzić ból i jak można się przygotować do zabiegu?

Ogólnie rzecz biorąc, leki przeciwbólowe nie są przepisywane do usuwania tatuażu. Gabinety wykonujące zabieg dokładają wszelkich starań, aby każdy był jak najbardziej komfortowy, nakładając lód na obszar podczas zabiegu usuwania. Ponieważ każdy klient ma indywidualny próg bólu, klient może nałożyć krem ​​miejscowo znieczulający na obszar zabiegowy, ale nie zawsze jest to konieczne. Zawsze sugerujemy jedzenie przed wizytą i możesz spróbować łagodnych leków przeciwbólowych, takich jak paracetamol (ale nie aspiryna). Zachowanie spokoju jest najważniejszą rzeczą, aby laserowe usuwanie tatuażu było znośne. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

W niektórych aptekach dostępne są środki znieczulające miejscowo lub kremy odrętwiające, jednak niektórzy farmaceuci niechętnie będą wydawać bez recepty kremy odrętwiające skórę do usuwania laserowego. Jeśli jest to coś, czego doświadczyłeś, być może będziesz musiał umówić się na wizytę u lekarza.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczne?

Przy określaniu skuteczności laserowego usuwania tatuażu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Obejmują one typ skóry, wiek tatuażu oraz to czy tatuaż został wykonany profesjonalnie czy nie, umiejscowienie tatuażu, kolor tatuażu, ilość użytego tuszu i zdolność do gojenia. W Internecie można znaleźć wiele nierealistycznych obrazów wyników laserowego usuwania tatuażu i końcowych rezultatów, które zostały mocno zniekształcone przez Photshop.

Czarne i szare tatuaże generalnie osiągają lepsze wyniki całkowitego usunięcia tatuażu niż tatuaże kolorowe, jednak nie oznacza to, że nie można ich wystarczająco rozjaśnić, aby uzyskać świetne tuszowanie. Niektóre tatuaże można całkowicie usunąć, jednak całkowite usunięcie nie może być nigdy zagwarantowane ze względu na czynniki wymienione powyżej.