Trzecia porcja, czyli kolejne lifehacki ułatwiające codzienne funkcjonowanie…

Trzecia porcja, czyli kolejne lifehacki ułatwiające codzienne funkcjonowanie…

Dobry lifehack nie jest zły, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was kolejną porcję praktycznych i – na ogół – banalnie prostych rozwiązań całkiem niebanalnych problemów.  Oto one:

 

Zgrabne pudełeczko…

Lubisz Tic Tacki? W domu nazbierało się sporo pudełek po nich? Świetnie! Masz doskonałą okazję, aby zrobić porządek w kuchennych szafkach – sprawdzą się świetnie jako pojemniki na przyprawy, dzięki czemu nie będziesz musiał dłużej przetrzymywać wielu torebek zagracających szufladę.

 

Niesforne jajko…

Przygotowując jajecznicę zauważyłeś, że w trakcie rozbijania jajka fragmenty jego skorupki wpadły do środka? Wyciąganie drobin z białka potrafi przyprawić o kilka siwych włosów, ale jest metoda, aby sobie pomóc w tej nierównej walce – wystarczy, że zwilżysz dłonie wodą. Będzie zdecydowanie łatwiej.

 

Metoda na chwasta

Denerwują Cię nieproszeni goście wyrastający spomiędzy kostki brukowej? Możesz sobie z nimi łatwo poradzić – wystarczy, że wymieszasz ocet z wodą w proporcji 2:1, a następnie dokładnie spryskasz tak przygotowaną miksturą chodnik, podjazd lub inny interesujący obszar. Jeżeli trafisz na wyjątkowo oporne jednostki możesz powtórzyć procedurę przy wykorzystaniu samego octu. Pamiętaj przy tym o ochronie oczu i dróg oddechowych!

 

Długowieczne kwiaty

Podarowałeś lub otrzymałeś piękny bukiet kwiatów? Szkoda by było, gdyby się zmarnował… A przecież kwiaty w wazonie szybko więdną… Na szczęście na ten problem także znaleziono domowe rozwiązanie. Jeżeli systematyczną wymianę wody połączysz z jej wzbogacaniem przy pomocy trzech łyżek cukru i dwóch łyżek octu będziesz mógł nacieszyć nimi oczy zdecydowanie dłużej.

Prosty sposób na bezsenność

Masz ciągłe problemy z zasypianiem? Nie pomagają zioła, tabletki, ani nowa poduszka dopasowana do kształtu Twojej głowy? Czasami najlepszymi rozwiązaniami są te najprostsze. Może w takim razie warto spróbować banalnie prostej, ale w przypadku większości ludzi całkiem skutecznej metody – spróbuj pomrugać oczami przez minutę…

Zmęczony nos…

Po wypróbowaniu kilku zapachów perfum wszystkie zaczynają pachnieć tak samo, a Ty musisz dokonać zakupu właśnie dzisiaj? Weź ze sobą odrobinę zmielonej kawy w woreczku i wąchaj po każdej próbce – błyskawiczny reset receptorów zapachowych gwarantowany!