Dermatolog radzi jak pozbyć się pryszczy

Lekarz dermatolog ze Świecia trzymający w ręku stetoskop - symbol lekarski

Dermatolog radzi jak pozbyć się pryszczy

Nie ma idealnego momentu na pojawienie się pryszcza, ale z jakiegoś powodu wydaje się on pojawiać zawsze w najgorszym możliwym czasie:

  • noc przed pierwszą randką,
  • wywiad,
  • urodziny …

Nie ma powodów do obaw. Zrozumiałym jest, że w przerażeniu mogłaś wpisywać w wyszukiwarkę hasło: “lekarz dermatolog Świecie”, ale już możesz się uspokoić. Oczywiście – najlepszym wyjściem będzie kontakt ze specjalistą, ale musisz wiedzieć, że my również mamy swoje sposoby – zobacz sama.

Jednak zanim przejdziesz do ataku… Rozumiemy, że twoją natychmiastową reakcją jest wyciskanie, ale tak naprawdę delikatne podejście będzie idealnym rozwiązaniem – radzi lekarz od problemów skórnych. Staraj się nie przytłaczać swojej skóry zbyt dużą ilością produktów lub silnych składników, ponieważ może to podrażnić skórę. Wreszcie, pamiętaj, że pryszcze są normalne i każdy je dostaje, więc nie stresuj się zbytnio.

 

Krok 1: Zastosuj lód

W wielu przypadkach możesz wyczuć pryszcza, zanim jeszcze go zobaczysz – to jak szósty zmysł! Gdy tylko poczujesz to lekkie mrowienie (lub czasem pulsowanie), przyłóż do tego miejsca lód (owinięty w chusteczkę) na około trzy minuty, aby zmniejszyć obrzęk. Pamiętaj, że będzie to działać tylko na zaognione pryszcze – wszystko, co jest lekko czerwone lub bolesne w dotyku.

Jeżeli nie wierzysz, to sprawdź sama! Możesz też skorzystać z porady dermatologa i zapytać się samego specjalisty, ale będzie Cię to kosztować… Twój wybór!

Sprawdź: lekarz dermatolog Świecie

 

Krok 2: Nie wyciskaj – chroń

Naklejki na pryszcze są świetne do szybkiego usuwania pryszczy bez uszkadzania skóry. Naklej naklejkę, gdy tylko poczujesz, że pojawia się pryszcz. Opatrunek uniemożliwi Ci także wydłubywanie go. Każdy szanujący się dermatolog udzieli Ci podobnej rady. Wystarczy telefon w odpowiednie miejsce.