Plusy i minusy życia w Porto

Mieszkanie zakupione za gotówkę z gdańskiego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce.

Plusy i minusy życia w Porto

Nie ma wątpliwości, że Portugalia przeżywa złotą dekadę. Z mało znanego kraju, w ciągu ostatnich 10 lat, Portugalia przyciągnęła więcej turystów, ekspatów, międzynarodowych studentów i inwestorów niż kiedykolwiek. Najwięcej z tych inwestorów weszło na teren zajmowania się skupem nieruchomości, a wśród nich królował skup mieszkań za gotówkę.

 

Jak jednak znaleźć dobre mieszkanie w Porto? Oczywiście, jest ich pełno, ale pytanie raczej dotyczy warunków umowy i ceny. Można się domyśleć, że nie każdy skup mieszkań za gotówkę będzie się równał innym skupom mieszkań za gotówkę – to wszystko dotyczy ludzi poszukujących konkretnej firmy fizycznie i tych, którzy odpalają wyszukiwarkę i wpisują w niej: “skup mieszkań za gotówkę Gdańsk”. 

 

Nie jest to dobra praktyka i nie powinna być bezmyślne wykorzystywana.

 

No dobrze… Ale jakie są prawdziwe plusy i minusy mieszkania w Porto?

 

Plusy mieszkania w Porto

  • wspaniała pogoda: ze średnią 300 słonecznych dni w roku, nie ma zbyt wiele do narzekania, prawda?
  • bardzo konkurencyjne ceny wynajmu: jeśli budżet jest w twoim umyśle, możesz być pewien, że Porto ma kilka doskonałych opcji wynajmu po bardzo rozsądnych cenach
  • jakość życia: ludzie w Porto są szczęśliwi, a jednym z powodów jest prawdopodobnie średnia jakość życia ludzie mogą cieszyć się tam.

 

Sprawdź: skup mieszkań za gotówkę Gdańsk

 

Minusy mieszkania w Porto

  • nauka portugalskiego może być trudna, jeśli jesteś początkujący, ale jest kilka doskonałych szkół w mieście
  • biurokracja: przygotuj się na mnóstwo pracy papierkowej, aby zrobić prawie wszystko administracyjne, gdy przeprowadzisz się do Porto.