Boisz się raka? Tych 5 wskazówek pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko zachorowania na niego!

Boisz się raka? Tych 5 wskazówek pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko zachorowania na niego!

Nowotwory stają się coraz poważniejszym wzywaniem przed którym staje ludzkość. Coraz większa ilość zanieczyszczeń, sztuczne dodatki do żywności, stres, nałogi oraz wiele innych czynników doprowadziły do sytuacji, w której liczba zachorowań zaczyna się zwiększać w zastraszającym tempie.

Rak wzbudza powszechny strach przede wszystkim dlatego, że w dalszym ciągu brakuje skutecznych metod leczenia większości jego odmian, a poziom śmiertelności chorych zdecydowanie odstaje od poziomu współczesnej medycyny do efektywności której przyzwyczailiśmy się w leczeniu innych schorzeń. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do zapobiegania zachorowaniu – zdecydowanie łatwiejszemu od kosztownego, umiarkowanie skutecznego, uciążliwego oraz długotrwałej terapii antynowotworowej. Warto o tym pamiętać, tym bardziej, że metody pozwalające na znaczące obniżenie poziomu ryzyka zapadnięcia na tę ciężką chorobę mamy na wyciągnięcie ręki – stosowanie się do pięciu prostych porad, które w życie z łatwością może wdrożyć każdy z Nas pozwala nie tylko na ograniczenie ryzyka zachorowania na raka, ale także na wiele chorób przewlekłych. Oto one:

1 Rzucenie palenia

2 Regularna aktywność fizyczna i unikanie siedzącego trybu życia

3 Zachowanie prawidłowego sposobu odżywiania się

4 Ograniczenie spożycia alkoholu

5 Unikanie nadmiernej, długotrwałej ekspozycji na Słońce

Skoro zostałeś uzbrojony w wiedzę nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko przekuć teorię w praktykę. Idź i bądź zdrowy! Podziel się też pozyskanymi informacjami ze swoimi znajomymi – budowanie świadomości w społeczeństwie ma kluczowe znaczenie dla profilaktyki chorób nowotworowych.