Nowotwory stają się coraz poważniejszym wzywaniem przed którym staje ludzkość. Coraz większa ilość zanieczyszczeń, sztuczne dodatki do żywności, stres, nałogi oraz wiele innych czynników doprowadziły do sytuacji, w której liczba zachorowań zaczyna się zwiększać w zastraszającym tempie.

Rak wzbudza powszechny strach przede wszystkim dlatego, że w dalszym ciągu brakuje skutecznych metod leczenia większości jego odmian, a poziom śmiertelności chorych zdecydowanie odstaje od poziomu współczesnej medycyny do efektywności której przyzwyczailiśmy się w leczeniu innych schorzeń. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do zapobiegania zachorowaniu – zdecydowanie łatwiejszemu od kosztownego, umiarkowanie skutecznego, uciążliwego oraz długotrwałej terapii antynowotworowej. Warto o tym pamiętać, tym bardziej, że metody pozwalające na znaczące obniżenie poziomu ryzyka zapadnięcia na tę ciężką chorobę mamy na wyciągnięcie ręki – stosowanie się do pięciu prostych porad, które w życie z łatwością może wdrożyć każdy z Nas pozwala nie tylko na ograniczenie ryzyka zachorowania na raka, ale także na wiele chorób przewlekłych. Oto one:

1 Rzucenie palenia

2 Regularna aktywność fizyczna i unikanie siedzącego trybu życia

3 Zachowanie prawidłowego sposobu odżywiania się

4 Ograniczenie spożycia alkoholu

5 Unikanie nadmiernej, długotrwałej ekspozycji na Słońce

Skoro zostałeś uzbrojony w wiedzę nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko przekuć teorię w praktykę. Idź i bądź zdrowy! Podziel się też pozyskanymi informacjami ze swoimi znajomymi – budowanie świadomości w społeczeństwie ma kluczowe znaczenie dla profilaktyki chorób nowotworowych.

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Zobacz także

Jak Przygotować Dziecko do Pierwszych Dni w Żłobku: Praktyczne Porady dla Rodziców

Pierwsze dni w żłobku mogą być zarówno ekscytujące, jak i stresujące zarówno dla dziecka, …