Nie ma pomysłu na wakacje? Powinieneś rozważyć te 4 destynacje…

Nie ma pomysłu na wakacje? Powinieneś rozważyć te 4 destynacje…

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy każdy zasługuje na urlop, pozwalający na zregenerowanie ciała i ducha. Jednak w jakie miejsce wybrać się, aby wypocząć i nie żałować zmarnowania cennych, wolnych dni? Poniżej znajdziesz cztery propozycje ciekawych miejsc, które warto rozważyć jako miejsce wypoczynku:

Parga (Grecja)

Jeżeli nie byłeś jeszcze w Grecji i zależy Ci na poczuciu jej prawdziwego, znanego z książek klimatu poznawanie tego kraju powinieneś zacząć właśnie od tego niewielkiego, ale tętniącego życiem miasteczka. Położone jest na porośniętych oliwnymi gajami wzgórzach, a jego walory w ostatnich latach docenili turyści z północy i zachodu Europy. Największą atrakcją tej niewielkiej miejscowości są piękne plaże oraz ruiny zamku weneckiego. Coś dla siebie znajdą tutaj też miłośnicy sportów wodnych – pomoże im w tym m.in. wiele wypożyczalni sprzętu wodnego oraz doskonałe warunki do uprawiania tego typu aktywności. Ze względu na – jeszcze – stosunkowo niewielką popularność znalezienie noclegu nie będzie stanowiło większego problemu. Warto skorzystać z okazji i odwiedzić tę urokliwą miejscowość, póki jeszcze ruch turystyczny jest stosunkowo nieduży.

Valetta (Malta)

Nazwa tego miasta pochodzi od nazwiska wielkiego mistrza Kawalerów Maltańskich, Jeana de la Valette. Jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą, w 1980 roku wpisano ją na listę UNESCO. Kilkaset zabytków sprawia, że jest jednym z najbardziej „uzabytkowionych” obszarów na kuli ziemskiej, a co za tym idzie żądny wrażeń i poznawania historii turysta z całą pewnością nie będzie się tu nudzić. Szczególnie warte polecenia są Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Wojny. Z punktu widzenia Polaka może być miejscem bardzo symbolicznym, ponieważ to właśnie tutaj amrykański i brytyjski przywódca uznali Polskę i pozostałe państwa Europy Środkowej i Wschodniej za radziecką strefę wpływów. Dobrym czasem na wyprawę w to miejsce jest okres od maja do czerwca oraz od września do października, gdy temperatura oscyluje w okolicy ok. 25 stopni Celsjusza.

Florencja (Włochy)

Florencja jest miastem o liczbie ludności porównywalnej do Bydgoszczy, jednak prawie dwukrotnie od niej mniejszym. Z racji swojego historycznego charakteru jest skomunikowana w taki sposób, że niemal wszędzie dotrzemy bez problemu pieszo, zyskując możliwość podziwiania fantastycznej architektury miasta. Ogrom zabytków i dzieł sztuki sprawi, iż nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Jednym z najcenniejszych zabytków jest gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, zbudowana w XV wieku. Bryła budynku jest tak wielka, że próbując robić zdjęcia z bliska trudno zmieścić cały obiekt w kadrze. Wchodząc na wzgórze z Placem Michelangelo mamy możliwość podziwiania przepięknej panoramy tego niezwykłego miejsca.

Dubrownik (Chorwacja)

Dubrownik często określany jest mianem „Perły Adriatyku”. Nie bez powodu – miasto to od lat zajmuje czołowe miejsca w rozmaitych rankingach miast, co zawdzięcza ogromnej ilości zabytków, niepowtarzalnemu charakterowi oraz niezwykłej atmosferze, będącej w znacznej mierze zasługą jego mieszkańców. Odznacza się niezwykle bogatą historią, na przestrzeni wieków znajdując się pod władzą wielu państw i władców. Urokliwe, wąskie uliczki oraz możliwość zwiedzania miast poprzez spacer po jego murach obronnych zapewnią wiele godzin aktywnego wypoczynku, a gdy zapragniemy bardziej stacjonarnych rozrywek będziemy mogli skorzystać z wielu lokali, wydarzeń kulturalnych i innych atrakcji. O żołądki zadbają natomiast liczne restauracje i knajpki, oferujące niezwykłe bogactwo smaków i zapachów w przystępnej cenie. Nie musimy się również martwić o bazę hotelową – jako miasto opierające się przede wszystkim na turystyce Dubrownik jest doskonale przygotowany na najazd turystów.