Woskowanie i ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV

Kiedy właściciel samochodu zastanawia się nad zakupem usługi detailingowej (np. woskowania), często kieruje się chęcią poprawy wyglądu swojego samochodu. Jednak woskowanie to nie tylko pierwszy krok do uzyskania doskonałego połysku – to także sposób na ochronę pojazdu przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Sprawdź: Auto detaling Bydgoszcz

Istnieją dwa ogólne rodzaje wosku: wosk syntetyczny i naturalny wosk carnauba. Wosk syntetyczny jest łatwiejszy w użyciu i stanowi uszczelniacz lakieru. Uszczelniacze to polimery, które po połączeniu z lakierem samochodu tworzą specjalną powłokę. Pomagają one również chronić samochód przed szkodliwym działaniem promieniowania UV przez cały rok. Promieniowanie UV jest problemem, z którym właściciele samochodów borykają się o każdej porze roku, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Uszczelniacz ten może stanowić wyjątkową tarczę ochronną w pielęgnacji samochodu, zwłaszcza jeśli spędza on dużo czasu na zewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że wosk działa jako rodzaj tarczy przeciwsłonecznej dla lakieru pojazdu.

Gdy samochód stoi na słońcu (nawet gdy temperatury są niższe), cierpi na tym również wnętrze pojazdu. Małe uszkodzenia mogą obejmować blaknięcie tapicerki lub deski rozdzielczej. Poważniejsze uszkodzenia to pękające głośniki lub odklejająca się tkaninę z boazerii pojazdu. Drobne uszkodzenia zewnętrzne obejmują blaknięcie lakieru i plamy od przedmiotów spadających na samochód. Poważne uszkodzenia mogą sięgać aż do silnika i klimatyzacji.

Najlepszym sposobem na uchronienie pojazdu przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV jest regularne poddawanie go zabiegom detailingowym, w tym woskowaniu. Wosk może pomóc utrzymać samochód z dala od efektów zużycia spowodowanych przez słońce. Woskowanie nie tylko ochroni lakier Twojego samochodu przed promieniowaniem UV, ale również zapobiegnie powstawaniu plam z brudu i żwiru, które mogą zniszczyć Twój samochód. Połysk, którego właściciele samochodów pragną dla swoich pojazdów, można osiągnąć z pomocą usług detailingowych.