Czemu nie można golić psa do gołej skóry?

Czemu nie można golić psa do gołej skóry?

Obcinanie psa z pozoru może wydawać się łatwe, jednak tak naprawdę wymaga przygotowania. Jeśli nieumiejętnie to zrobimy, możemy wyrządzić zwierzakowi krzywdę. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy damy radę, zostawmy to zadanie groomerowi. Posiada on odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Nie trzeba szukać daleko, świetnie sprawdzi się psi fryzjer w Chełmnie czy innych mniejszych miastach.

Sierść psa ma wiele funkcji 

Miękka, szorstka, długa, krótka – niezależnie od tego jaka, sierść psa ma ważne zadania. Nie chodzi tylko o to, żeby ładnie wyglądała. Chroni ona przed urazami skóry oraz warunkami atmosferycznymi. Należy o tym pamiętać zimą, kiedy temperatury są niskie. Nie zapominajmy o tym także latem, kiedy izoluje ona od promieni słonecznych.

Czy warto strzyc psa samodzielnie?

Estetyczne strzyżenie psa, a co dopiero zrobienie mu ciekawej fryzury, może okazać się problematyczne. Należy pamiętać, że profesjonalny fryzjer dla psów używa więcej niż jednego ostrza maszynki. Posiada też dodatkowe narzędzia groomerskie. Co jednak najważniejsze, nigdy nie obcinajmy psa do gołej skóry! Jest to szczególnie uporczywe latem, kiedy pies nie ma naturalnej ochrony przed słońcem i łatwo o poparzenia. Sierść też chroni i izoluje przed słońcem. Golenie psa „na łyso” zimą również jest nieodpowiednie, gdyż pozbawiamy go warstwy ogrzewającej. Zastanówmy się więc dobrze czy obcinanie psa samodzielnie to dobry pomysł. Może lepszym wyjściem będzie odwiedzić profesjonalny salon groomerski?