Korekcja koloru tatuażu brwi

Korekcja koloru tatuażu brwi

Problem niebieskich brwi po kilku latach od ich trwałej pigmentacji jest dość częsty. Jakość użytych pigmentów odgrywa tu główną rolę, ale nie tylko. Zazwyczaj klientki z tego typu przebarwieniami mają stary tatuaż brwi, który wykonywano wiele lat temu starymi, agresywnymi technikami. Obecnie używamy różnych technik, takich jak brwi maszynowe, które wyglądają naturalnie i ładnie płowieją. Nie ma gwarancji, że procedura korekcji kolorów zakończy się sukcesem. Jeśli stary pigment jest bardzo nasycony, skóra nie nabiera więcej koloru i musimy wysłać klienta do usunięcia.

Dlaczego wytatuowane brwi zmieniają kolor na niebieski?

Głównym powodem niebieskich brwi jest obecność metali ciężkich w pigmentach. Powoduje nie tylko większe ryzyko wystąpienia alergii i problemów zdrowotnych, ale także przebarwień. Wybierając technika nie bój się pytać o składniki i pigment. Upewnij się, że zostały przetestowane w laboratorium i są najwyższej jakości.

Nawet najlepszej jakości pigment może z czasem wyglądać niebieskawo, dzieje się tak, gdy Makijaż permanentny używa czarnego pigmentu do brwi. Technik przy wyborze koloru powinien zwrócić uwagę, obserwować rodzaj skóry i wziąć pod uwagę odcień skóry. Czarny pigment można stosować tylko na powieki do permanentnego eyelinera. W większości przypadków na brwiach po pewnym czasie będzie niebiesko-zielonkawy.

Jeśli przez większość życia używałaś czarnej kredki do brwi lub henny, nie rób tego na stałe. Jeśli technik makijażu permanentnego użyje zbyt zimnego pigmentu na zimnym odcieniu skóry, może to spowodować niebieskie brwi. Co bardziej agresywne i zbyt głębokie microblading może również spowodować taki efekt. Głęboka pigmentacja powoduje, że pigment dostaje się do naczyń krwionośnych, co może skutkować niebieskim wyglądem tatuażu. Trudno usunąć niebieskie brwi, zaleca się głównie depilację laserową.

Korekcja koloru niebieskiego atramentu może zająć kilka sesji i nie zawsze jest satysfakcjonująca dla klienta i technika. Jeśli w przeszłości przechodziłeś laserowe usuwanie tatuaży, chemioterapię lub leczenie sterydami, Twoja skóra może być bardzo cienka i lekka. Cienka skóra inaczej przyjmuje pigment, wymaga szczególnej uwagi. Tylko powolna, delikatna praca na powierzchni i użycie niezbyt zimnego pigmentu da najlepszy efekt.