Powiększanie ust – różnice w zabiegach

kobieta z powiększonymi ustami

Powiększanie ust – różnice w zabiegach

Powiększanie ust, czyli zabieg kosmetyczny mający na celu zwiększenie rozmiaru ust, jest jedną z najbardziej popularnych form chirurgii plastycznej. W zależności od uwarunkowań genetycznych, być może nie urodziłaś się z pulchnymi, soczystymi ustami, które chciałabyś prawidłowo wypełnić swoją twarz, nie wspominając już o efekcie przerzedzenia, jaki starzenie się może mieć na usta, jak również o zmarszczkach, które z czasem powstają wokół ust. Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu zwiększyć rozmiar swoich ust w ogóle, czy też chcesz odwrócić efekty starzenia się, powiększanie ust może Ci pomóc.

 

Jeśli chodzi o powiększanie ust, istnieją dwa podstawowe rodzaje: implanty ust i zastrzyki do ust (czasami nazywane wypełniaczami). Obie opcje mają swoje wady i zalety, w zależności od tego, co chcesz uzyskać w wyniku zabiegu.

 

Zanim zaczniemy – z pewnością wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “powiększanie ust sosnowiec”, ale, jak sama zapewne się przekonałaś, ciężko jest tam znaleźć potrzebną informację. Specjalnie dla Ciebie napisaliśmy ten tekst, abyś mogła dowiedzieć się wyraźnych różnic między zastrzykami a wypełniaczami do powiększania ust.

 

Czym są implanty powiększające usta?

Implanty powiększające usta polegają na wszczepieniu niewielkiego paska silikonu (podobnie jak w przypadku implantów piersi) w wargi przez nacięcie w jednej lub obu wargach. W zależności od pożądanej wielkości, w usta można włożyć różnej wielkości paski silikonowe. Ta procedura chirurgiczna jest bardzo szybka i bezpieczna. Być może słyszałaś o wstrzykiwaniu tłuszczu do implantów warg, ale wprowadzanie tłuszczu może dać niezadowalające rezultaty, ponieważ część tłuszczu może obumrzeć podczas zabiegu lub z powodu zbyt częstego masowania tego obszaru przez pacjenta.

 

Jedynym trwałym rozwiązaniem jest operacja wszczepienia implantów ust. W przypadku implantów ust, pojedyncza sesja wszczepiania może trwać wiele lat, więc nie musisz się martwić o ciągłe powroty na kolejne zabiegi. Jeśli pragniesz mieć pulchniejsze usta, które utrzymają się na zawsze, implanty powiększające usta to świetny wybór dla Ciebie.

 

Powiększanie ust a zastrzyki

Zastrzyki do powiększania ust, czyli wypełniacze ust, polegają na wstrzyknięciu kolagenu lub innego materiału wypełniającego do jednej lub obu warg za pomocą igły. Obecnie kwas hialuronowy (substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim, podobnie jak kolagen) jest jednym z najczęściej stosowanych wypełniaczy do wstrzykiwania w usta. Podobnie jak w przypadku implantów warg, niektórzy pacjenci decydują się na użycie tłuszczu z innych części ciała do wstrzyknięcia ust.

 

Reklama: Powiększanie ust Dąbrowa Górnicza

 

Zastrzyki do powiększenia ust są znacznie mniej inwazyjne niż implanty i generalnie kosztują połowę mniej. Jednak zastrzyki w usta nie dają tak długotrwałej gwarancji, jak zabieg chirurgiczny. Jeśli chirurg użyje wypełniaczy z kwasem hialuronowym, efekt utrzyma się najprawdopodobniej od sześciu miesięcy do roku. Zabiegi powiększające usta z wykorzystaniem tłuszczu z innych części ciała mogą być bardziej trwałe, ale również wiążą się z ryzykiem ponownego wchłonięcia przez organizm w miarę upływu czasu, co sprawia, że nie można na nich polegać. Jeśli nie czujesz się komfortowo z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi i chcesz wypróbować półtrwałą formę powiększania ust przed pójściem pod nóż, zastrzyki do ust są najlepszym rozwiązaniem. W dłuższej perspektywie bardziej opłacalne może być wszczepienie implantów warg, ponieważ po opłaceniu 3-4 sesji wypełniaczy warg, które trwają 9-12 miesięcy, można już zapłacić za implanty.